Ankieta: Wiek dziecka oddawanego do żłobka/przedszkola
Ankieta jest zamknięta.
poniżej 3 miesięcy
0%
0 0%
4-6 miesięcy
0%
0 0%
7-9 miesięcy
12.50%
1 12.50%
10-12 miesięcy
12.50%
1 12.50%
1 rok - 1,5 roku
0%
0 0%
1,5 roku - 2 lata
0%
0 0%
2 - 3 lata
0%
0 0%
powyżej 3 lat
75.00%
6 75.00%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Kiedy do żłobka/przedszkola?
Ale stary temat odgrzebała¶ Smilie_happy_281
Miałam duży dylemat przed posłaniem pierwszego dziecka do żłobka, ale wyj¶cia nie mieli¶my. Nie mamy tu nikogo do pomocy, a niani bym nie zaufała.
Gabrysia poszla do żłobka maj±c 9,5 miesięcy, Ala 7,5 miesięcy, ale ruchowo rozwinieta byla tak jak Gabrysia. Obie juz umiały siadac i raczkować Smilie_happy_275 Bardzo mnie to ucieszyło, bo były na tyle samodzielne, żeby dotrzeć np. do zabawki, która je interesowała, a nie leżeć tylko czekaj±c na pani± aż się nimi zajmie.

Nie będę zachwalać złobka tylko dlatego, że dzieci tam chodz±, ale jestem z niego bardzo zadowolona. Może to też kwestia tego, że dobrze trafili¶my Smilie_happy_275
Dziewczynki bardzo duzo sie tam nauczyły i usamodzielniły. ¦piewaj±, tańcz±, maluj± (mam na my¶li szczególnie t± starsz±), lepi±, wydzieraj±, itp. Sama nie miałabym aż tylu ciekawych pomysłów, żeby je z nimi zrealizować. Poza tym maj±c dwójke dzieci w domu dużo czasu bym spędziła na praniu, prasowaniu i gotowaniu im posilków, no i każde dziecko potrzebuje czego¶ innego. Inne wymagania ma 3-latek, a inne roczniak. Nie mogłabym zorganizowac tych zamych zabaw dla jednej i drugiej jednocze¶nie. Jak Gabrysia chce lepić z plasteliny, to Ala jej zjada, a jak chce budowac z klocków to Ala jej burzy Smilie_happy_281 W złobku w grupach wiekowych maj± dużo zajęć dedykowanych wła¶nie dla nich.
No i jedna zasadnicza zaleta żłobka: tam ucz± się francuskiego. Ja francuskiego nie potrafię, więc w domu by go nie złapały. A Gabrysia dzięki złobkowi swobodnie sie czuje w¶ród innych dzieci i wła¶nie w¶ród frankofonów.

Dlatego, jak kiedys byłam całkowicie na nie dla żłobków, które mnie przerażały, tak teraz już przeciwna nie jestem, a nawet twierdzę, że maj± sporo zalet Smilie_happy_281

[Obrazek: 7ux3u6bduxxz1n8u.png]

[Obrazek: gg64vcqgqjes5ksl.png]
[Obrazek: atdccwa1dw3gu7vt.png]
[Obrazek: l22ndf9h89b23l1p.png]

[Obrazek: mapowska3.jpg]
Odpowiedz

My planowaliśmy posłać Emmę od roku, ale że trochę wcześniej zaczęliśmy adaptację, to chodzi właściwie od czasu jak miała 11 miesięcy i 5 dni.
[Obrazek: klz9vcqgnuxxg6og.png]
[Obrazek: dev141prs__.png]
[Obrazek: 961lp07wsmczz546.png]
[Obrazek: il5hb2010nnycsc8.png]
[Obrazek: 39f8xzdvufe0ql2d.png]

ogromniaste buziaki dla Ciebie

Odpowiedz

Tak jak pisałam wcześniej, najstarsza córka poszła do żłobka mając 9,5 miesiąca, druga 7,5 miesiąca, a teraz trzecia miała prawie 8,5 miesiąca.

[Obrazek: 7ux3u6bduxxz1n8u.png]

[Obrazek: gg64vcqgqjes5ksl.png]
[Obrazek: atdccwa1dw3gu7vt.png]
[Obrazek: l22ndf9h89b23l1p.png]

[Obrazek: mapowska3.jpg]
Odpowiedz

Helenka nie chodziła do żłobka, do przedszkola poszła w wieku 2 lata 4 m-ce. To był idealny czas.
Bliźniaki też do żłobka nie pójdą. Raz że Artur nie nadaje się ze względów zdrowotnych. Dwa, finansowo przy 2 to żaden interes.
Odnajdę każdy ślad i cień na murze
Przeszukam każdy dom piwnicę strych
Zajrzę pod każdy most przeczekam burzę
I choćby za sto lat odnajdę CięExclamation

[Obrazek: rolodf9h8vt2wbn3.png]
  [Obrazek: dvNpp1.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB Theme © iAndrew 2016