REGULAMIN FORUM obowiązujący od 2014 r.
#1
Exclamation 
Proszę o zapoznanie się Smilie_happy_275

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. http://niecodziennik.eu jest forum ogólnotematycznym skierowanym do kobiet i administrowanym przez Magdę.

2. http://niecodziennik.eu jest forum dyskusyjnym, nie jest serwisem aukcyjnym ani matrymonialnym.

3. Wszyscy użytkownicy Forum podlegają regulaminowi i mają takie same prawa, bez względu na staż, liczbę postów bądź prywatne znajomości.

4. Na forum zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osób trzecich (zdjeć, adresów, etc.), chyba, że wyrażą na to zgodę.

5. Rejestracja na forum wiąże się z przywłaszczeniem konta użytkownika przez forum.

6. Administracja nie ma wpływu na umieszczane informacje oraz opinie, dlatego też nie ponosi za nie odpowiedzialności. Prezentują one tylko i wyłącznie opinie osób odwiedzających forum. Przedstawione w serwisie opinie i komentarze stanowią wyraz osobistej wiedzy i poglądów ich autorów i tylko tak powinny być interpretowane.

7. Administrator może zmieniać regulamin forum w zależności od potrzeb wraz z informacją, które punkty się zmieniły oraz terminem wejścia w życie zmian. Termin ten nie może być mniejszy niż tydzień, w tym czasie użytkownicy mogą zapoznać się ze zmianami.

II. UWAGI TECHNICZNE

1. Aby się zalogować trzeba podać prawdziwy e-mail - na niego wysyłany jest kod aktywacyjny.

2. Wszystkie informacje na tematy techniczne (np. jak wstawić zdjęcie) są zamieszczone w odpowiednich wątkach działu POMOCNIK.

3. Każdy użytkownik ma prawo do spersonalizowanego profilu zawierającego podstawowe informacje. Zawartość podpisów i avatarów jest dowolna, pod warunkiem nienaruszania zasad Etykiety.

4. Umieszczanie zdjęć jest na własną odpowiedzialność. Forum nie chroni przed kopiowaniemExclamation Zdjęcia sporne będą usuwane.

5. Kwestie sporne będą na forum rozstrzygane poprzez ankiety. Wynik ankiety jest wiążący i podlega jedynie vetu Administratora.

6. Masz zastrzeżenia do działania/administracji forum - pisz w odpowiednich działach lub do Administratora bądź Moderatorów.

7. Użytkowników może banować tylko Administrator.

8. Administracja wypełniając swoje obowiązki ma prawo ingerować w posty użytkowników (tj. zmieniać ich treść), kasować je oraz nadawać użytkownikom tzw. "ostrzeżenia".

9. Jeżeli nowy uczestnik forum od pierwszych swoich postów wykazuje, że nie przeczytał regulaminu, przeczytał go niedokładnie lub bez zrozumienia, bądź zrozumiał a mimo to nie stosuje się do niego, będzie miał natychmiast (bez ostrzeżenia) zablokowaną możliwość pisania na forum.

10. Tematy niezgodne z tematyką danego forum będą przenoszone do odpowiadających tematyce, zamykane, lub całkowicie usuwane.

11. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) będą kasowane.

12. Posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu będą usuwane.

13. Treść tematu powinna świadczyć o jego zawartości.

14. Zakaz stawiania ultimatum Administratorowi pod groźbą blokady dostępu do forum.

15. Moderatorzy i Administrator mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowych założeń

16. Wszelkie przejawy nabijania postów będą skrupulatnie zwalczane. Rozumie się przez to również posty typu "Gdybym wiedział to bym Ci powiedział, ale nie wiem".

17. W razie pytań użytkownik kontaktuje się najpierw z Moderatorem danego działu, a dopiero później (w razie nieotrzymania odpowiedzi /nie jej braku/) z Administratorem. Administrator nie odpowiada na pytania, które powinny być kierowane do moderatora danego działu.

18. Niedozwolone jest zwracanie uwagi innym użytkownikom, że złamali regulamin (oczywiście mowa o poście jedynie z taką treścią, jako dodatek jest to dozwolone). Od tego jest funkcja "Zgłoś post do moderatora" znajdująca się przy każdym poście.

19. Administrator ma prawo usunąć daną osobę z Forum bez podania przyczyny.

20. Forum to nie śmietnik – jeśli Twój post niczego nowego nie wniesie do dyskusji i piszesz jedynie np. ”No właśnieExclamation”, „Zgadzam się z powyższym”, nie zamieszczaj go. Uzasadnij swoje zdanie.

21. Moderatorzy forum mają prawo do korekty, zmian lub usunięcia z forum dowolnego postu bez podania uzasadnienia.

22. Użytkownicy forum, którzy w procesie rejestracji podali nieprawdziwe dane, bądź dane te są nieaktualne (np. nieaktywny adres e-mail) oraz użytkownicy nie posiadający na koncie żadnego postu, mogą zostać zablokowani lub usunięci z forum bez ostrzeżenia.

23. Administracja nie jest nieomylna, więc prosimy o wyrozumiałość w postrzeganiu jej poczynań. Gdyby jednak doszło do nadużyć to każdy użytkownik ma prawo zaprotestować. W tym celu prosimy używać opcji "Prywatnych Wiadomości" i informować administrację o ewentualnym łamaniu regulaminu i zasad ogólnie pojętej kultury zarówno przez zwykłych użytkowników jak i przez nią samą.

24. Administrator nie ma obowiązku odpowiadania na pytania oraz na PW.

25. Dopuszcza się podawanie nazw sklepów, salonów lub innych punktów usługowych ogólnie znanych tylko i wyłącznie w celu wymiany informacji na ich temat.

26. Wszelkie dane tele-adresowe proszę przekazywać osobą zainteresowanym za pomocą wiadomości prywatnych PW.

27. Odpowiedzi nie wnoszące nic do tematu będą kasowane, w szczególności:
-posty o treści „wysłałam Ci wiadomość na prv”, no bo jak poszła wiadomość na prv to adresat ją odbierze a reszty to nie interesuje;
-dziękowanie za podanie jakiegoś linka postem na forum - można to zdobić przez prv.
-szczegółowe dane dotyczące zamieszczonej ciekawej oferty kierujmy na prv nadawcy.

28. W każdej chwili można poprosić Administratora o usunięcie swojego konta, lecz napisane posty pozostają na Forum. W przypadku osobistych wątków lub fotografii można poprosić Moderatorów o ich usunięcie.

29. Regulamin podlega dyskusjom w dziale do tego przeznaczonym. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie dotyczące jego treści. Każdy pogląd zostanie rozpatrzony przez Administratora.

30. Osoby, które zarejestrowały się na forum, a następnie nie podejmują żadnej czynnej aktywności oraz użytkownicy, którzy zaprzestali czynnej aktywności na forum zostaną usunięci/zbanowani (ich tematy osobiste zostaną usunięte) bez uprzedniego poinformowania w okresie 30 dni od zarejestrowania lub ostatniej czynnej aktywności. Przez czynną aktywność rozumie się regularne i merytoryczne pisanie postów.

31. Posty napisane na forum nie będą kasowane na życzenie, a w razie utraty przez użytkownika dostępu do danego działu - nie będzie miał również dostępu do swoich postów.

III. NETYKIETA

1. Na forum obowiązuje wolność słowa.

2. Zakazane jest obrażanie innych użytkowników forum.

3. Użytkownik bierze pełną odpowiedzialność za swój post i zgadza się na jego publikację na forum.

4. Każdy powinien zawierać swoje myśli w jednym poście, jeżeli jednak zdarzy się, że post został wysłany, a chcesz jeszcze coś dopisać, używaj opcji EDYTUJ POST.

5. Postaraj się pisać czytelnie - używaj cytowania we właściwy sposób, podglądaj posty przed wysłaniem, żeby sprawdzić, czy są odpowiednio sformatowane, sprawdź działanie linków.

6. Każdy użytkownik ma prawo edytować i usuwać swoje posty.

7. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen.

8. Postaraj się nie umieszczać za dużych zdjęć- zmuszających do przesuwania strony paskiem na dole (dla ułatwienia został utworzony poradnik jak to zrobić znajdziesz go w wątku „POMOCNIK”).

9. Zakazane jest wielokrotne umieszczanie tych samych zdjęć, treści czy innych elementów.

10. Każdorazowo przed założeniem interesującego Cię tematu sprawdź w wyszukiwarce, czy taki temat już istnieje - może się okazać, że odpowiedź na Twoje pytanie już figuruje na forum i na interesujący temat toczy się już dyskusja do której możesz dołączyć. Prosimy: nie dubluj wątków.

IV. BAN

1. Zablokowanie dostępu do forum odbywa się poprzez nałożenie bana na nick, ip lub i jedno i drugie.

2. Osoba, która ma bana nie może przeglądać Forum.

3. O zablokowaniu dostępu dla użytkownika decyduje Administrator po ewentualnej konsultacji z Moderatorami w zamkniętym dziale, tylko dla administracji.

4. Po otrzymaniu bana osoba ma 7 dni na logiczne wyjaśnienie sytuacji w przypadku gdy zaszło jakieś nieporozumienie. Po tym czasie ban jest ostateczny i nie podlega dyskusji ani tym bardziej negocjacji ze strony innych użytkowników.

5. Osoba, która po raz trzeci złamie regulamin zostaje wyrzucona z Forum.

6. Alternatywą bana (lżejszą wersja) jest forma nadzoru nad daną osobą, polegająca na potrzebie zatwierdzania wszystkich jej postów przez Moderatora.


V. DZIAŁY Z OGRANICZENIAMI

1. Na prośbę użytkowników tworzone są działy z ograniczonym dostępem. Nie są one widoczne dla zalogowanych użytkowników - Działy te są działami, do których dostęp posiadają niektórzy użytkownicy forum. Spowodowane jest to chęcią selekcji osób, które oglądają prywatne zdjęcia/informacje użytkowników.

2. Dostęp do wątków prywatnych mają osoby, które osiągnęły bezwzględnie wymaganą do odblokowania liczbę 1000 postów, które uzyskają zaufanie reszty forumowiczów oraz aktywnie uczestniczą w życiu forum. Po spełnieniu wszystkich 3 warunków, kandydatury zostają rozpatrywane przez użytkowników forum mających wątki w działach prywatnych.

3. Jeśli dany wątek zostaje porzucony (porzucenie oznacza zaprzestanie prowadzenia wątku bez poinformowania administracji forum o przejściowych przeszkodach w jego prowadzeniu) przez osobę, która założyła ten wątek i nie jest on uaktualniany przynajmniej przez 4 m-ce, wątek ten zostaje usunięty. ** (** Wystarczy prowadzić jeden wątek prywatny, aby mieć dostęp do tych działów zamkniętych (logiczne jest, że jeśli nie ma się dzieci, to nie prowadzi się wątku dzieciaczkowego, a jeśli się posiada dzieci i prowadzi wątek dzieciaczkowy, to jest on równocześnie wątkiem o życiu codziennym, można również prowadzić dwa osobne wątki - nie jest to zabronione)

4. Użytkownikom mającym dostęp do działów z wątkami osobistymi, ale nie posiadającym żadnego aktywnego wątku w tych działach, zostanie ograniczony dostęp do tych działów.

5. Dla osób, które nie chcą zakładać wątku prywatnego ustanawia się temat Pogaduchy, gdzie mogą swobodnie pisać. Jest to wątek ogólnodostępny, mogą go czytać wszyscy.

6. Zanim poprosisz o dostęp do galerii zdjęć, dokładnie zapoznaj się z obowiązującymi zasadami. Jeśli prosisz o dostęp, to jest to równoznaczne ze współtworzeniem przez Ciebie tego działu. Również w nim powinieneś być aktywny, a przede wszystkim uczciwy. Jeśli masz zamiar dostać się tylko do galerii i nie współtworzyć jej lub za kilka tygodni poprosić o usunięcie Twoich zdjęć, lepiej nie zgłaszaj swojej kandydatury.

7. Dostęp ten nie jest jednak przyznawany na zawsze. Osobie, która otrzyma dostęp, a następnie nie pojawi się na forum przez okres 2 miesięcy lub pojawia się regularnie, jednak nic nie pisze będzie ten dostęp odbierany.
Osoba taka może starać się o uczestnictwo po raz kolejny po trzech miesiącach aktywności na forum. Użytkownik, który nie miał nigdy dostępu, uczestniczący aktywnie w życiu forum a następnie znika i wraca na forum prosząc o dostęp, musi spełnić natomiast pierwotne założenia.

8. Po otrzymaniu dostępu do działów z fotkami, użytkownik powinien również opublikować swoje zdjęcie. Jeśli to nie nastąpi w okresie jednego miesiąca, przeprowadzona będzie selekcja osób, które nie spełnią tego warunku - wynikiem czego, będzie usuniecie nieaktywnych użytkowników z tych działów. Osoba taka nie może ubiegać się ponownie o dostęp do działu.

9. Po pomyślnej decyzji administracji i użytkowników osoba otrzymuje dostęp do wszystkich wątków prywatnych.

10. Jeżeli osoba ubiegająca się o dostęp do wątków prywatnych (mająca na koncie 1000 postów) nie uzyska pozytywnej decyzji, może starać się o ponowne rozpatrzenie swojej kandydatury po napisaniu 200 dodatkowych, wartościowych postów.

VI. PRAWA I OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW

1. Użytkownikiem jest każda osoba dobrowolnie zakładająca swoje konto na forum.

2. Użytkownik ma prawo założyć tylko jedno konto na forum i korzystać ze wszystkich funkcji mu dostępnych.

3. Użytkownik ma prawo zgłaszać wszelkie pomysły, uwagi, skargi lub wyrazić swoje niezadowolenie w tematach do tego przeznaczonych.

4. Użytkownik ma prawo zostać poinformowany o podjęciu przez Administrację wszelkich postanowień dotyczących jego osoby.

5. Użytkownik nie może usunąć swojego konta. Robi to tylko i wyłącznie Administracja.

6. Użytkownik może zmienić Nick na forum tylko raz.

VII. REKLAMA

1. Reklama na forum jest bezpłatna.

2. Reklamować i zamieszczać ogłoszenie dot. sprzedaży/wymiany na forum mogą użytkownicy, którzy posiadają na swoim koncie minimum 50 rzeczowych i treściwych postów.

3. Reklama bannerowa działa na zasadzie: banner za banner (w tym celu prosimy o kontakt z Administratorem).

4. Wszelkie próby reklamowania się bez wyżej spełnionych warunków będą zwalczane.

5. Za notoryczne umieszczanie jakiejkolwiek reklamy bez zgody Administratora użytkownik może dostać ostrzeżenie, a także zostać ukaranym zakazem wstępu na forum.

6. Zabrania się na forum umieszczania linków w podpisie użytkownika z przekierowaniem do jakiejkolwiek strony internetowej. W sieci panuje plaga marketingu szeptanego i fikcyjnych kont zakładanych tylko w celu reklamy serwisów, z czym na forum "Wuzetka przy kawie" będziemy usilnie walczyć. Każdy link w podpisie u użytkownika, który ma poniżej 50 rzeczowych postów, będzie usuwany, a na samą osobę zostanie nałożony zakaz pisania na forum, bez uprzedniego powiadomienia go o tym fakcie. 

7. Zabrania się na forum umieszczania linków w treści wiadomości napisanej przez użytkownika, z przekierowaniem do jakiejkolwiek strony internetowej. W sieci panuje plaga marketingu szeptanego i fikcyjnych kont zakładanych tylko w celu reklamy serwisów, z czym na forum "Wuzetka przy kawie" będziemy usilnie walczyć. Każdy link w wiadomości użytkownika, który ma poniżej 50 rzeczowych postów, będzie usuwany, a na samą osobę zostanie nałożony zakaz pisania na forum, bez uprzedniego powiadomienia go o tym fakcie.

VIII. ADMINISTRATOR I MODERATORZY

1. Moderatorzy są wybierani w razie potrzeby przez Administratora.

2. Moderatorem może zostać osoba, która posiada co najmniej 500 postów i jest stałym bywalcem forum.

3. Kandydata na moderatora mają prawo zgłaszać inni moderatorzy.

4. Moderatorzy mogą ingerować w treść postów użytkowników w przypadku łamania regulaminu, błędów technicznych (np. niewłaściwie użyte cytowanie) czy w celu poprawienia literówek. Mogą także zamykać, przenosić i łączyć wątki na Forum.

5. Moderatorzy mogą przyznawać ostrzeżenia użytkownikom, w wypadkach naruszania regulaminu. W efekcie uzyskania 6 ostrzeżeń lub w przypadku wyjątkowego naruszenia Netykiety Administrator może trwale zbanować użytkownika.

6. Ostrzeżenie musi zawierać rzetelną informację, za co użytkownik je dostaje.

7. Moderator może w każdej chwili zrezygnować z funkcji bez podania przyczyny.

8. Administrator ma prawo edytować profil użytkownika, jeśli uzna, że informacje w profilu zawierają treści zabronione w regulaminie forum.

9. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zakłócenia w funkcjonowaniu Serwisu wywołane siłą wyższą, awarią sprzętu lub niedozwoloną ingerencją Użytkowników, nawet jeśli spowodowałyby one utratę danych na Kontach Użytkowników.

10. Administrator nie jest nieomylny, proszę brać pod uwagę, że to zwykły człowiek, który również może popełniać błędy.


IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Regulamin obowiązuje bezwzględnie każdego użytkownika forum.

2. Regulamin w każdej chwili może ulec uzupełnieniu lub zmianie, oczywiście z odpowiednim komunikatem o takim fakcie.

3. Każdy użytkownik akceptuje regulamin wstępując na forum. Jeśli się z nim nie zgadza może poprosić o usunięcie konta.
[Obrazek: 201508011670.png]

[Obrazek: 5879180f5f913.png]
Odpowiedz

#2
Dodano punkty 6. oraz 7. w dziale VII. REKLAMA
[Obrazek: 201508011670.png]

[Obrazek: 5879180f5f913.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Forum software by © MyBB Theme © iAndrew 2016