Wiarzyć, warto czy nie?
Zobaczyłam, że ten dział jest pusty, więc postanowiłam napisać. Smilie_girl_121

Uważacie, że warto wierzyć? Nie tylko być wyznawcą jednej z religii, ale po prostu wierzyć w coś metafizycznego. Duchy, energie, może jakiś bóg, czy czczenie guru.

Co sądzicie?
Odpowiedz

Chyba ciężko jest przeżyć życie nie wierząc w nic.
Odpowiedz

Jejku, no pewnie, że wartoExclamation Albo i lepiej - nie da się nie wierzyć, chyba mamy to w genach, czy czym tam...
Co do religii... no cóż, tu już jest zupełnie inna sprawa. Generalnie chyba postulowałabym (łał, nie ma to jak być pierwszy dzień na forum i już coś postulować...Jezyk1.GIF) zmianę nazwy działu na Duchowość.
Religia rodzi podziały, od początku dzieląc świat na Wiernych i Niewiernych i tylko czekać, jak ci niewierni zostaną określeni jako źli, godni zniszczenia i pogardy.

Osobiście wierzę, że jutro wstanie słońce (a nie jest to wcale pewne, jeszcze nie było jutra...), wierzę, że sama potrafię podjąć decyzje dotyczące mojego życia, w oparciu o własną wyobraźnię i współczucie, wierzę też, że związek buduje się przede wszystkim na wzajemnej miłości, która polega także na tym, aby o drugą osobę dbać i się troszczyć. Wierzę, że istnieje świat duchowy i że jest to świat energii. Lubię myśleć, że energia jest świadoma i że to właśnie ona jest główną częścią "mnie". Tak więc moją wiarę można podpiąć pod religie natury albo - co jest zgodne z prawdą - koncepcję zarysowaną u O. S. Carda, gdzie najmniejszą cząstką we wszechświecie jest wola (aiua). Taka wiara pozwala mi budować siebie jako świadomą jednostkę wobec innych jednostek, przede wszystkim współczującą.

Czy są tu jacyś ludzie ze zwariowanym pomysłem na duchowość? Smilie_happy_275
"Kobiecie zawsze zostaje pół cebuli, niezależnie od rodzaju potrawy, cebuli, czy kobiety"
Terry Pratchett, "Potworny regiment"

[Obrazek: v5ablnkp5i3j57ci.png]
[Obrazek: zalwxzdvk9vuysm3.png]
Odpowiedz

człowiekowi potrzeba jest wiara, jednak patrząc na historie oraz to co dzieje się dzisiaj religia służy do masowej kontroli ludzkości.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB Theme © iAndrew 2016