Organizacja prac domowych
My nie mamy grafiku, którego bezwzglednie byśmy sie trzymali, ani bardzo ścisłego podziału ról.
Ja chyba bardziej zajmuję się kuchnią, przygotowanie posilków, zmywaniem, itp. Gotowanie mamy głównie w weekendy, bo w ciągu tygodnia wszyscy jedzą w pracy/szkole/ żłobku.
A co do pozostałego sprzątania, jak odkurzanie, czy mycie łazienek, tym zajmuje się P. Jest w tym dokładniejszy Smilie_happy_275
Ja ewentualnie wykonuję prace pomocnicze, np. ścieram kurze.
Takie bardziej generalne sprzątanie jest zwykle w piątki wieczorem lub w sobotę rano, ale wszystko też zależy od pogody, bo jak jest piękny dzień to wolimy sprzątanie przesunać na inny czas, a w weekend wyjść rodzinnie na spacer, do ogródka, czy na wycieczke rowerową.
Pierzemy w miarę potrzeb. Na bieżąco prasujemy tylko dzieciom. Sobie od czasu do czasu.
Koszule P. nosi do małego zakładziku, gdzie panie prasują zawodowo. Nota bene są to panie Polki.

[Obrazek: 7ux3u6bduxxz1n8u.png]

[Obrazek: gg64vcqgqjes5ksl.png]
[Obrazek: atdccwa1dw3gu7vt.png]
[Obrazek: l22ndf9h89b23l1p.png]

[Obrazek: mapowska3.jpg]
Odpowiedz

o jak ja bym chciała mieć pod bokiem jakis taki zakładzik, gdzie mi Pani wszystko wyprasują, szczególnie koszule z długi rękawem mojego męża, nie znosze prasować rękawów Smilie_happy_281
[Obrazek: hmSlp2.png] [Obrazek: Vw21p2.png]

"Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni twego życia.
Wracaj do nich, ilekroć w twym życiu wszystko zaczyna się walić."
Odpowiedz

Przez parę lat P. prasował sobie koszule sam, ale jak już otworzyli ten zakładzik, a jednocześnie pojawiła się Ala, więc i ilość prasowania wzrosła (dziecięce prasujemy na zmianę po godzince Smilie_happy_281), a przy okazji ogólna ilość czasu stopniała, postanowił te koszule zanosić właśnie tam. Z dnia na dzień czasem uprasują i wysyłają smsa, że gotowe i można odebrać Smilie_happy_275

[Obrazek: 7ux3u6bduxxz1n8u.png]

[Obrazek: gg64vcqgqjes5ksl.png]
[Obrazek: atdccwa1dw3gu7vt.png]
[Obrazek: l22ndf9h89b23l1p.png]

[Obrazek: mapowska3.jpg]
Odpowiedz

BajerExclamation ZazdraszczamExclamation
Tomcio - ur. 28 sierpnia 2010 r.
[Obrazek: 72dae90619.png]
[Obrazek: 3ddc12ee66.png]
Odpowiedz

U nas też za bardzo nie ma planu i grafiku, może dlatego tak często idzie nam mocno "różnie" Smilie_happy_281
Myślę, że ustalenie kilku prostych zasad to świetny pomysł.
Dziś z resztą znalazłam ciekawy artykuł o tym, jak szybko zrobić wiosenne porządki. SuperExclamation Czasem przyda się kilka prostych sztuczek, żeby poradzić sobie z okropnymi problemami Smilie_happy_281
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB Theme © iAndrew 2016