Pielgrzymki piesze
Byłam na pielgrzymce raz..
U nas idzie się trzy dni Gliwice - Częstochowa.
Miło wspominam, ten klimat, t± atmosferę i t± jedno¶ć między wszystkim - co¶ pięknego Smilie_happy_275

Z chęci± wybiorę się jeszcze kiedy¶ Smilie_happy_275
Chwyć się mojej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.

[Obrazek: 916aegz266igx93x.png]

[Obrazek: lwwmdcimyu1jcu4d.png]

Odpowiedz

Ja jeszcze nigdy nie byłam, aż wstyd Smilie_girl_034
Ale kiedy¶ się pewnie wybiorę Smilie_girl_121
[Obrazek: 201508011670.png]

[Obrazek: 5879180f5f913.png]

Odpowiedz

Mi się marzy Częstochowa też.U nas jest chyba 8 dniowa pielgrzymka końcem sierpnia
[Obrazek: bl9cjw4zczuj5wdj.png]

Odpowiedz

Ja miałem szanse uczestniczyc w takiej pielgrzymce do częstochowy polecam Exclamation

W ten weekend byłam na Marche des Meres, czyli po polsku "marsz matek": http://www.marchedesmeres.be/.
Było to coś w rodzaju dwudniowej pieszej pielgrzymki po okolicach sanktuarium maryjnego w Banneux, jedynego miejsca w Belgii, gdzie Matka Boża się objawiała.
Uczestniczyły w tym same mamy Smilie_happy_275 (nie licząc księży i sióstr zakonnych). Było w sumie ponad 300 mam, głównie z Belgii, ale też spora grupa z Holandii, Niemiec, Luxemburga, nawet z Afryki i pojedyncze osoby z innych krajów. Koleżanka mnie namówiła, ale w przeddzień wyjścia się rozchorowała, więc poszłam sama. Najbardziej obawiałam sie bariery językowej, bo mój francuski kuleje strasznie, na szczęście bardzo dużo osób mówiło po angielsku, a sama też coś tam próbowałam się wysłowić po francusku, jak nie było innego wyjścia Smilie_happy_281
Bariera językowa niestety dosyć mi przeszkadzała, bo o ile pogadać między sobą można było po ang. to wszystkie modlitwy, konferencje, etc. były po francusku. Mimo to, tak mi się spodobało, że postaram się za rok też pójść, ale lepiej się do tego przygotować Smilie_happy_281
Było to świetne połączenie wysiłku fizycznego, gdyż szło się lasami i polami po Ardenach (przewyższenia i tempo dały nam nieco w kość, nie mówiąc o pogodzie, która nas nie rozpieszczała Smilie_happy_281 ), modlitw, przepięknych, energetycznych i radosnych śpiewów, oraz czasu na zebranie myśli, bo w życiu codziennym nie ma takiej możliwości. Człowiek jest zbyt zabiegany między pracą, dziećmi i domem.
Miałam też okazję poznać wiele ciekawych mam. Mimo, że było nas ponad 300, wędrowało sie w małych grupkach po 9-10 osób, wiec dosyć kameralnie. W mojej grupce były różne mamy, ale najciekawsza była pewna Hiszpanka mieszkająca w Luxemburgu mająca 8 dzieci Smilie_happy_281 Podobno rekordzistka na pielgrzymce miała 10 dzieci. Bardzo wiele mam miało po 2, 3 lub 4 dzieci. A co najciekawsze, nigdy by się człowiek nie domyślił, że te mamy mają aż tyle dzieci. Są bardzo energetyczne, zadbane, radosne, z zachowania bardzo młode, jedynie z bliska, po zmarszczach na twarzach można powiedzieć, że mają już swoje lata. Ale naprawdę podziwam je bardzo. Na pewno nie można powiedzieć, że są z rodzin patologicznych. Najstarsze dziecko tej Hiszpanki właśnie zaczynaj studia. Najmłodsze ma 3 latka.
Wróciłam podbudowana, z naładowanymi akumulatorami i taką jakąś nieopisaną radością Smilie_happy_275

A, oprócz mnie był jeszcze jeden polski akcent Smilie_happy_281
Mówili o światowych dniach młodzieży, które mają się odbyć za rok w Krakowie. Z tej okazji, żeby wpomóc wyjazd młodych z Belgii wyprodukowali specjalne regionalne piwo (Belgia jest bardzo znana z setek gatunków piw) o nazwie Cracovia Smilie_happy_281. I można bylo nabyć zgrzewkę Smilie_happy_281
https://www.facebook.com/cracoviabeer

[Obrazek: 11043323_1546052945662754_3722566792008013593_o.jpg]

[Obrazek: 11037662_1546053872329328_3480095007767748065_o.jpg]

[Obrazek: 7ux3u6bduxxz1n8u.png]

[Obrazek: gg64vcqgqjes5ksl.png]
[Obrazek: atdccwa1dw3gu7vt.png]
[Obrazek: l22ndf9h89b23l1p.png]

[Obrazek: mapowska3.jpg]
Odpowiedz

O, fajna taka pielgrzymka Smilie_happy_275
Odpowiedz

I co nabylas? Smilie_happy_281
A planujecie być w Krakowie na SDM?
[Obrazek: sXQMp2.png] [Obrazek: E3CVp2.png]
Odpowiedz

Nabyłam w prezencie dla P. Też się przysłużył, bo z dziećmi został w domu Smilie_happy_281
Zapowiedziałam mu, że mam dla niego prezent, który spodoba mu się z trzech powodów. Nie domyślił się o co chodzi Smilie_happy_281
Chodziło mi o to, że to piwo, że chodzi o Kraków i na dodatek na etykiecie jest mapa (dla kartografa to istotne Smilie_happy_281 )
Wiecie, jak śmiesznie wyglądały dziesiątki pań razem wracających z pielgrzymki ze zgrzewkami piwa pod pachą? Smilie_happy_318

A co do SDM, to jeszcze nie wiemy, daleko jeszcze, żeby już planować.

[Obrazek: 7ux3u6bduxxz1n8u.png]

[Obrazek: gg64vcqgqjes5ksl.png]
[Obrazek: atdccwa1dw3gu7vt.png]
[Obrazek: l22ndf9h89b23l1p.png]

[Obrazek: mapowska3.jpg]
Odpowiedz

Osobiście nigdy nie byłem na pielgrzymce to chyba jest ściśle powiązane z kwestią wiary.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB Theme © iAndrew 2016