Czytanie dzieciom
Praktycznie od początku czytamy małej. Na razie są to wiersze dla dzieci.
[Obrazek: klz9vcqgnuxxg6og.png]
[Obrazek: dev141prs__.png]
[Obrazek: 961lp07wsmczz546.png]
[Obrazek: il5hb2010nnycsc8.png]
[Obrazek: 39f8xzdvufe0ql2d.png]

ogromniaste buziaki dla Ciebie

Odpowiedz

Czytamy i ja i M. Kacper bardzo to lubi. A przed spaniem to jest konieczne.
[Obrazek: 2010-09-04-009-001.jpg]
[Obrazek: 3jvzj44jngjgzn5v.png]
Odpowiedz

Czytamy Smilie_happy_275 nie od samego początku, ale jakoś odkąd Olo skończył ze 2 miesiące
[Obrazek: 201508011670.png]

[Obrazek: 5879180f5f913.png]

Odpowiedz

ja już Marcie rzadko czytam - sama sobie czyta Smilie_happy_275 Łuki lubi słuchać jak mu czytam.
[Obrazek: ewl0mewav9h7fmnl.png]

[Obrazek: l22nuay3ceu3dxrs.png]
[Obrazek: zrz63e5eny56ds0w.png]
Odpowiedz

P. czyta Gabi i Ali przed snem, a dodatkowo w ciągu dnia też im czasem czytamy.

[Obrazek: 7ux3u6bduxxz1n8u.png]

[Obrazek: gg64vcqgqjes5ksl.png]
[Obrazek: atdccwa1dw3gu7vt.png]
[Obrazek: l22ndf9h89b23l1p.png]

[Obrazek: mapowska3.jpg]
Odpowiedz

jejku jak mnie się marzy siąść z książką wieczorem i przed snem poczytać małej... skutecznie uniemożliwia, wyciąga książki rąk i "SAMA" ... no i poczytane. Książek w domu jest pełno. Często je razem oglądamy, opowiadamy co na obrazku i tyle. Może kiedyś moje marznie się spełni Smilie_happy_281
[Obrazek: vpjwb201ozie385d.png]

[Obrazek: klz9cwa105737cgj.png]

Odpowiedz

Spokojnie, to przyjdzie z czasem, kiedy bedzie już na tyle mądra, że będzie wiedziała, że w książeczce zapisane są mega ciekawe historie, a jeszcze sama nie będzie umiała ich przeczytać. A nawet jak już sama zacznie czytać, to też pewnie będzie lubiła słuchać jak ktoś czyta.

U nas P. codziennie czyta starszym dziewczynkom. Bardzo lubią go słuchać, bo zmienia głos, jak czyta dialogi. No i podczas czytania zadaje pytania, żeby sprawdzić, czy uważały Smilie_happy_281

[Obrazek: 7ux3u6bduxxz1n8u.png]

[Obrazek: gg64vcqgqjes5ksl.png]
[Obrazek: atdccwa1dw3gu7vt.png]
[Obrazek: l22ndf9h89b23l1p.png]

[Obrazek: mapowska3.jpg]
Odpowiedz

U nas czytanie książek też na razie opiera się na opisywaniu co widać na obrazkach. Przeczytanie dwóch linijek tekstu, to już sukces.
A jeśli gdzieś jest dzik, to trzeba opowiedzieć wierszyk Brzechwy o dziku. A jak jest sroczka, to trzeba sroczkę zrobić na rączce. I takie to u nas jest czytanie.
Choć ostatnio Emmie spodobała się moja książka Bondy - przeczytała ją po swojemu chyba nawet 3 razy, a ja jeszcze do 10 strony nie doszłam ;p
[Obrazek: klz9vcqgnuxxg6og.png]
[Obrazek: dev141prs__.png]
[Obrazek: 961lp07wsmczz546.png]
[Obrazek: il5hb2010nnycsc8.png]
[Obrazek: 39f8xzdvufe0ql2d.png]

ogromniaste buziaki dla Ciebie

Odpowiedz

Ja również naprawdę wiele czytam swoim dzieciom. Nie ma praktycznie dnia, żebyśmy nie czytali jakiejś książeczki. Toteż mamy ich naprawdę dużo, w zasadzie to aż nam się uginją od tego półki w pokojach. Staram się też nauczyć dzieci, że książki trzeba szanować i dbac o nie. Mam nadzieję, że ta lekcja zaowocuje na całe ich życie...
Natomiast natrafiłam jakiś czas temu na ciekawy artykuł, jakoby od czytania było lepsze opowiadanie, wymyślanie bajek samemu, opowiadanie różnych historyjek. Aż jestem ciekawa, jakie jest Wasze zdanie na ten temat. U mnie sprawdza sie rzeczywiście świetnie.
Odpowiedz

Ja spotkałam się nawet z przekonaniem, że od czytania lepiej rozwija śpiewanie dziecku... Smilie_happy_281
Tomcio - ur. 28 sierpnia 2010 r.
[Obrazek: 72dae90619.png]
[Obrazek: 3ddc12ee66.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB Theme © iAndrew 2016