Amatorka sportu, zdrowego odżywiania i kawy

Amatorka sportu, zdrowego odżywiania i kawy

Nie wyobrażam sobie dnia bez ruchu. Potrzebuję aktywności, bo od zawsze sport był mi bliski. W podstawówce piłka ręczna, później fitness, przygoda z tenisem i aqua aerobik. A teraz jazda na rowerze, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające kręgosłup. Jak nadarzy się okazja to z chęcią spacer i morsowanie.

SPORT TO FRAJDA I ENDORFINY

Zdrowe odżywianie jest normą w moim życiu. Jestem obciążona genetycznie cukrzycą i rakiem jelita grubego, co już we wczesnej młodości dało mi do myślenia. Świadomość, że profilaktyka w dużej mierze wpływa na uaktywnienie się chorób, „przestawiła” myślenie w głowie:

GENY TO NIE WSZYSTKO, A PROFILAKTYKA TO NAJLEPSZY LEK

Regularne posiłki, 2 litry wody dziennie, suplementacja probiotykami i witaminą D, spożywanie produktów sezonowych (z ogrodu moich rodziców), dobrej jakości pieczywa, wędlin i nabiału to tylko niektóre zasady, których się trzymam. Oprócz tego systematyczne badania krwi i wizyty w Onkologicznej Poradni Genetycznej. Na razie jest dobrze.

Kawa, kawunia, kaweczka …

Bez niej dzień nie jest spełniony. Aromatyczny zapach, delikatny smak, mleczna pianka ze szczyptą cynamonu – chwilo trwaj!

Kawa to rodzaj luksusu, który każdy może sobie podarować.

DELEKTUJ SIĘ KAWĄ I POCZUJ JEJ MOC

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *